Studium Wychowania Fizycznego i Sportu | PE Centre

Informacja dla studentów dotycząca organizacji zajęć oraz warunków zaliczenia WF

04.09.2023 Informacja

Informacja dla studentów I roku studiów dotycząca organizacji zajęć wychowania fizycznego oraz warunków zaliczenia

1. Wychowanie fizyczne jest realizowane według następujących zasad:
Studia I stopnia
stacjonarne - 60 godz. (2x30)
WYJĄTKI: Bezpieczeństwo narodowe – 30 godzin | Bezpieczeństwo wewnętrzne – 30 godzin
Studia jednolite magisterskie
Studia inżynierskie
stacjonarne - 60 godz. (2x30)
2. Zajęcia prowadzone są w blokach dwugodzinnych (90 minut).
3. Zajęcia odbywają się:
- w hali sportowej – ul. Prusa 18
- w hali sportowej – ul. Ptaszyckiego 4
- w sali gimnastycznej – ul. G. Herlinga – Grudzińskiego 1
- w siłowni – ul. G. Herlinga – Grudzińskiego 1
4. Studenci powinni uczęszczać na jedną z wybranych form wychowania fizycznego:
- tenis stołowy
- fitness
- siłownia
- sekcja sportowa Klubu Uczelnianego AZS:
   * koszykówka kobiet i mężczyzn
   * siatkówka kobiet i mężczyzn
   * piłka nożna halowa /futsal/ - mężczyźni
5. Zapisy na zajęcia poszczególnych grup WF (po 15 - 18 osób) odbywają się drogą elektroniczną, z wyjątkiem sekcji sportowych AZS /patrz: Informacja na dole tekstu/.
6. Na zajęciach wychowania fizycznego obowiązuje strój sportowy zmienny.
7. Podstawą zaliczenia jest systematyczne (raz w tygodniu) uczęszczanie na zajęcia oraz aktywny w nich udział.
8. Zaliczenie semestru z oceną otrzymuje się na podstawie obecności na zajęciach wg następujących zasad:
- 8-9 obecności – 3.0
- 10-12 obecności – 4.0
- 13-15 obecności – 5.0
Student ma obowiązek uczestniczyć minimum 5 razy w zajęciach grupy, do której jest zapisany w danym semestrze /pozostałe obecności można uzyskać w ramach zajęć odrabianych/.
9. Studenci mogą odrabiać zajęcia wyłącznie w soboty (tenis stołowy, siłownia). Ilość miejsc na zajęciach odrabianych ograniczona! /patrz: Zajęcia dla odrabiających/
10. Studenci mogą uczestniczyć w zajęciach WF tylko raz dziennie i maksymalnie dwa razy w tygodniu /jedna obecność w ramach „swojej” grupy + jedna „odróbka”/.
11. Studenci czynnie uprawiający sport na wysokim poziomie w klubach sportowych (zajęcia 4-5 razy w tygodniu oraz udział w rozgrywkach ligowych lub zawodach, turniejach) – zwolnieni z zajęć (ocena: 5.0) po przedstawieniu w Studium Wychowania Fizycznego odpowiednich zaświadczeń w pierwszym miesiącu danego semestru.
12. Zaliczenia z wychowania fizycznego uzyskane na innych uczelniach /zaliczenie z oceną minimum 4.0/ są honorowane po przedstawieniu wykazu ocen w Studium Wychowania Fizycznego w pierwszym miesiącu danego semestru.
13. Respektowane są zwolnienia lekarskie z wychowania fizycznego wydane wyłącznie przez Komisję Lekarską działającą przy „SCANMED CENTRUM MEDYCZNE KRAKÓW” ul. Armii Krajowej 5. Zwolnienie powinno być dostarczone do Studium Wychowania Fizycznego w pierwszym miesiącu danego semestru. Komisja Lekarska po analizie dokumentacji chorobowej i badaniu studenta decyduje:
- o zwolnieniu z zajęć wychowania fizycznego na stałe – wpis do protokołu: ZWOLNIONA(-Y)
- o skierowaniu studenta na zajęcia WF o zmniejszonej intensywności (tenis stołowy)./patrz: Zarządzenie Rektora Krakowskiej Akademii/
14. Sprawy wyjątkowe dotyczące zaliczenia semestru czy roku rozpatruje Kierownik Studium WF.

Studenci przychodzący na zajęcia wychowania fizycznego powinni posiadać przy sobie ważną legitymację studencką Krakowskiej Akademii i okazywać ją na prośbę prowadzących oraz obsługi obiektów sportowych w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ograniczenia obecności osób niepożądanych.

Informacja dotycząca uczestnictwa w zajęciach sportowych AZS

Aby realizować obowiązkowy program WF w ramach sekcji AZS Krakowskiej Akademii:
-    koszykówka kobiet i mężczyzn
-    siatkówka kobiet i mężczyzn
-    piłka nożna halowa /futsal/

należy osobiście zgłosić się na zajęcia /patrz: Harmonogram zajęć AZS/.
Osoby, które nie zostaną zakwalifikowane do AZS powinny zapisać się na zajęcia WF drogą elektroniczną.

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek B, pok. -B 118 (poziom -1)

mgr Paweł Szcześniewski
Kierownik Studium WF

Preferowany kontakt telefoniczny i mailowy.
Godziny przyjęć | Office hours:
poniedziałek | Monday

mail.svgswf@afm.edu.pl
phone.svgtel. 12 252 46 99

Akademicki Związek Sportowy

Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

ul. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego 1, 30-705 Kraków
budynek B, pok. -B 118 (poziom -1)

mgr Marek Grzelak
Prezes Klubu Uczelnianego AZS KA

Preferowany kontakt telefoniczny i mailowy.
Godziny przyjęć | Office hours:
poniedziałek | Monday

mail.svgazs.ka@afm.edu.pl